antalya

startuje od 2012 roku
Najważniejsze zasady koloryzacji

Kobiety farbują włosy już od czasów starożytnych – jest to bowiem jeden z łatwiejszych sposobów na zmianę wyglądu oraz wyeksponowania atutów swojej urody. Aby jednak cieszyć się ładnym kolorem, należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach – szczególnie, gdy farbujemy włosy samodzielnie. Po pierwsze, jeśli nie możemy liczyć na niczyją pomoc, wybierzmy produkt z aplikatorem. O wiele łatwiej będzie nam równomiernie rozłożyć go na włosach.

Pamiętajmy również, aby nie oszczędzać farby, bo otrzymamy nierównomierny efekt. Jeżeli więc jesteśmy posiadaczkami wyjątkowo grubych włosów – kupmy dwa opakowania produktu. Farbę zawsze nakładajmy też na brudne włosy. Tłuszcz stanowi dla nich warstwę ochronną, która zapobiegnie ich nadmiernemu wysuszeniu podczas zabiegu.

Dlatego też, skórę przy linii włosów warto nasmarować wazeliną – wówczas nie unikniemy jej zabarwienia. Jeżeli chodzi już o samo nakładanie farby – zawsze należy rozpocząć je z tyłu głowy i kierować się w stronę karku. Później nakładamy produkt z przodu. Bardzo istotne jest też przestrzeganie czasu aplikacji podanej na opakowaniu.

atopowe zapalenie skóry mycie włosów metodą omo