antalya

startuje od 2012 roku
Jak dobrać kosmetyki do włosów farbowanych?

Koloryzacja to – obok cięcia – najczęściej wykonywany zabieg w salonach fryzjerskich. Pomimo jednak, że tak duży odsetek kobiet decyduje się na farbowanie włosów, niewiele z nich wie, jak później prawidłowo o nie dbać.

Zobaczmy więc jak prawidłowo dobrać kosmetyki do włosów koloryzowanych? Po farbowaniu włosy często są przesuszone – wszystko przez silne działanie chemii zawartej w produktach do koloryzacji. Konieczna jest więc ich intensywna regeneracja, czyli stosowanie różnego rodzaju odżywek i masek.

Zanim jednak zaczniemy odżywianie, koniecznie umyjmy włosy delikatnym szamponem. Nie powinien on mieć w swoim składzie SLS oraz parabenów, ponieważ działają one drażniąco na skórę i powodują szybsze wypłukiwanie się koloru.

Po umyciu osuszamy włosy ręcznikiem, a następnie nakładamy produkty regenerujące. Powinny one zawierać w sobie keratynę lub inne proteiny, które odbudowują uszkodzony włos.

Choć ostatnio wiele osób rezygnuje z używania kosmetyków z silikonami – przy włosach farbowanych są one jak najbardziej wskazane. Posiadaczki koloryzowanych włosów nie powinny też zapominać o zabezpieczaniu końcówek olejkiem lub serum.

https://patatajek.pl/kategorie/24-sztylpy-czapsy urzadzenia.mapy-navi.com.pl