antalya

startuje od 2012 roku
Farbowanie siwych włosów?

Siwienie to jedna z pierwszych oznak starzenia się. Nic więc dziwnego, że większość pań – choć coraz częściej też panów – chce ukryć siwe włosy, farbując je na odpowiedni kolor. Włosy, które straciły swój naturalny barwnik są jednak o wiele trudniejsze do zafarbowania niż nam się wydaje.

Farba nie wnika w nie tak łatwo, jak we włosy posiadające jeszcze swój naturalny kolor. Jak więc zafarbować siwe włosy? Jeżeli większość naszych włosów jest siwa – dobrze udać się do profesjonalnego fryzjera. Produkty do koloryzacji używane w salonach są bowiem bardziej skoncentrowane.

Poza tym przy farbowaniu siwych włosów często najpierw nakłada się sam pigment, z dopiero później dodaje się do niego wodę i utleniacz. Dzięki temu mamy pewność, że wszystkie siwe włosy zostaną pokryte. Jeśli natomiast koniecznie chcemy wykonać koloryzację samodzielnie, wybierzmy preparaty przeznaczone do włosów siwych.

Możemy wybrać, np. takie, które przywracają naturalny kolor włosów. Zawierają one syntetyczny prekursor melaniny, stymulujący wytwarzanie barwnika we włosie.

Efekt zazwyczaj widoczny jest po kilku dniach.

mycie włosów metodą omo www.rallycross-news.pl soflow