antalya

startuje od 2012 roku
Zabawy ruchowe dla maluszków

Dla kilkumiesięcznego dziecka zabawa to przede wszystkim sposób na poznawanie świata i prawidłowe rozwijanie się. To jasne, że rodzice powinni jak najbardziej wspierać swoją pociechę w tych celach.

Z maluszkami w drugim trymestrze życia można bawić się już w nieco bardziej angażujące zabawy niż z młodszymi dziećmi – tutaj w grę wchodzą także nieskomplikowane zabawy ruchowe. Dziecko w tym okresie życia wyrabia sobie przede wszystkim odruch chwytania.

Właśnie dlatego warto podawać mu rozmaite przedmioty oraz układać je na jego brzuszku. Dobrym rozwiązaniem jest także samodzielne przygotowywanie takich zabawek, które będą interesujące dla dziecka, na przykład wypełnianie przezroczystych pojemniczków różnymi przedmiotami o różnych kolorach, wielkościach i fakturach.

Tak przygotowane grzechotki z pewnością przyciągną uwagę malucha i zachęcą go do chwytania i poruszania. Rodzice kilkumiesięcznych maluchów powinni przypominać sobie także znane zabawy ze swojego dzieciństwa.

Zastosowanie znajdą tutaj takie zabawy jak „kosi łapki” czy „tu sroczka gotowała kaszkę”. Rymowanki w połączeniu z prostymi ruchami będą pozytywnie wpływać na rozwój dziecka.