antalya

startuje od 2012 roku
Zabawki Interaktywne – do każdego wieku

Jest wiele ciekawych zabawek, które możemy podarować dziecku. Są one kolorowe, bezpieczne, posiadają odpowiednie atesty, ale przede wszystkim wiele z nich ma wspomagać rozwój dziecka. Sprawiać, że będzie się ono ciągle uczyło nowych rzeczy, nawet jeśli nie do końca będzie świadome tej nauki. Dlatego właśnie, warto zobaczyć jakie zabawki interaktywne są obecnie proponowane i dlaczego warto w nie inwestować.

Miękkie, twarde – różne wzory

Możemy wybrać zabawkę interaktywną, która będzie miękkim i przyjemnym w dotyku pluszakiem.

Będzie on miał różne przyciski, po wciśnięciu których zacznie śpiewać, mówić wierszyki, będzie przedstawiał poszczególne części ciała w zależności od tego, który przycisk wdusimy. Dzięki temu dziecko będzie miało możliwość poznawać nowe słowa i uczyć się nowych rzeczy w ciekawy sposób, który będzie jeszcze bardziej przyciągał. Ale możemy także zdecydować się na twardsze zabawki, które będą miały formę garnka, do którego będziemy wrzucać pasujące elementy dzięki specjalnemu sorterowi, mogą mieć też kształt telefonu czy laptopa, na których będą pojawiały się kolory, światełka i dźwięki. Dziecko samo będzie mogło przyciskać poszczególne guziki, jednocześnie ciągle ucząc się tego, gdzie co się znajduje i zdobywając nowe umiejętności.

Bardziej rozbudowane

Jeżeli przyjrzymy się ofercie w sklepach z zabawkami, to szybko się przekonamy, że niektóre z propozycji mogą być bardzo rozbudowane.

Możemy więc kupić stoliki interaktywne, na których dziecko będzie miało możliwość rozwijania różnych swoich umiejętności. Takie stoliki wydają dźwięki, dają możliwość dopasowywania różnych elementów, przesuwania ich, jak również dzięki nim możemy uczyć dziecko kolorów, przesuwania różnych elementów i tego, że po ich przesunięciu coś się zmieni, pojawi się nowy rysunek. Takie stoliki rozwijają dziecko na wielu płaszczyznach, a jednocześnie sprawiają, że nie będzie się ono nudziło. Zabawki interaktywne proponowane są nam w wielu różnych wzorach, wielkościach i cenach, a to oznacza, że nie powinniśmy mieć problemów, żeby znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Co więcej, patrząc na takie zabawki, możemy mieć pewność, że dziecko będzie rozwijało swoją mowę, będzie poznawało nowe rzeczy, ale również będzie ćwiczyło swoje zdolności manualne, które będą potrzebne do przyciśnięcia konkretnego guzika, albo przesunięcia któregoś z elementów.

https://swede.pl/ www.eaf-eg.org