antalya

startuje od 2012 roku
Świetną sprawą są jeździki

Dzieci uwielbiają świetną zabawę a zadaniem dorosłych jest nie tylko umożliwienie im takiej rozrywki, ale również dopilnowanie, aby była ona bezpieczna. Dlatego warto zastanowić się czy nie powinniśmy zainwestować w jeździk. Jeśli tylko podejmiemy odpowiednią decyzję to może się okazać, że będzie on towarzyszył naszemu dziecku od najmłodszych lat aż do momentu gdy stanie się ono kilkulatkiem.

Dostępnych na rynku modeli jest sporo, dlatego warto im się przyjrzeć i wybrać najlepszą opcję.

Bogactwo wzorów i kolorów

Przede wszystkim warto wiedzieć, że takie jeździki proponowane są nam w różnych wzorach i kolorach. To oznacza, że będziemy mogli je odpowiednio dopasować do naszego dziecka bez względu na to, czy jest dziewczynką czy chłopcem; czy lubi proste rzeczy czy może woli takie, które naprawdę przyciągają wzrok.

Takie jeździki mogą mieć kształty zwierząt lub samochodów, mogą mieć długie drążki do prowadzenia jak i specjalne barierki po bokach. Dodatkowo mogą posiadać tylko kierownicę lub być wyposażone w różne sortery i przyciski, które z jednej strony będą ozdobą, z drugiej będą miały dostarczyć dziecku jeszcze więcej zabawy.

Modyfikacje w zależności od wieku dziecka

Możemy kupić model, który będzie tylko i wyłącznie jeździkiem.

Warto się jednak zastanowić, czy lepszym rozwiązaniem nie będzie wybór bardziej uniwersalnego modelu, który będzie rósł razem z naszym dzieckiem. Na początek może on mieć specjalnie montowane barierki, które zadbają o bezpieczeństwo dziecka. W tak okrojonej wersji, koła mogą być wkładane w specjalne płozy – wówczas jeździk nie będzie się poruszał, ale jednocześnie będzie mógł funkcjonować jako bujaczek, w którym będziemy mogli umieścić małe dziecko mając pewność, że z niego nie wypadnie.

Gdy podrośnie, płozy można zdjąć i przywrócić pełen zakres ruchu jeździka. Warto jednak zostawić poręcz, aby mieć pewność, że maluch nie spadnie podczas jazdy. A jak już będziemy widzieli, że nasza pociecha siedzi stabilnie to przyjdzie czas na wymontowanie poręczy, aby dziecko mogło samo swobodnie wsiadać i zsiadać z takiego jeździka.

Różne wzory, kolory, wielkości i dodatkowe funkcje – to, na jaki jeździk się zdecydujemy, powinno zależeć od kilku czynników. Jednym z nich jest wiek naszego dziecka oraz preferowana funkcja, jaką ma spełniać jeździk – nie bez znaczenia są także nasze możliwości finansowe. Pamiętajmy jednak – im mocniejszy produkt, tym dłużej będzie mógł służyć naszemu dziecku.

interaktywne roboty zabawki www.hokej.podhale.pl