antalya

startuje od 2012 roku

Wyżej zajęliśmy się przemysłem ciężkim, więc teraz dla równowagi rzut oka na jego lżejszą odmianę. Przemysł lekki istniał od zawsze, choć siłą rzeczy był mniej widoczny i mniej spektakularny aniżeli huty, stocznie czy potężne zakłady produkujące maszyny. Specyfiką lekkiego przemysłu jest to, że wytwarzane dobra mają mniejsze gabaryty i nie wymagają z reguły zaangażowania skomplikowanych parków maszynowych.

Równocześnie taka wytwórczość może wiele wnieść do gospodarki. Ten obszar jest sporym polem do popisu dla firm prywatnych. Rozpoczęcie przygody z przemysłem lekkim z reguły nie wymaga ogromnych nakładów inwestycyjnych, zwłaszcza jeśli nowo utworzony zakład nie zalicza się do dużych.

Bardzo często produkcja ma tu więcej wspólnego z dawną manufakturą aniżeli z fabryką sensu stricte. Przedmiotem zainteresowań przemysłu lekkiego może być elektronika użytkowa, ozdoby, zabawki czy niewielkie części, narzędzia i urządzenia techniczne. Zapleczem dla przemysłu lekkiego są zazwyczaj mniejsze miejscowości, jak chociażby Chodzież słynąca w świecie z fabryki porcelany.

fire matrix regały magazynowe paletowe www.poziomfundamentu.com.pl