antalya

startuje od 2012 roku
Jak bawić się w teatrzyk?

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jakie talenty drzemią w naszym małym dziecku. Żeby to odkryć, warto oferować maluchowi rozmaite rozrywki. Obserwując to, które sprawiają dziecku najwięcej radości i przychodzą mu z łatwością, szybko odkryjemy, w jakim kierunku powinny podążać nasze wspólne zabawy. Duże zainteresowanie kilkuletniego dziecka może przyciągnąć zabawa w teatrzyk.

W zależności od naszych możliwości i pomysłów, w teatr można bawić się na wiele rozmaitych sposobów. Ciekawym rozwiązaniem jest na przykład przygotowanie przedstawienia lalkowego. Już samo szykowanie lalek, kukiełek czy pacynek może być świetną zabawą. Pamiętaj, że w tych wyjątkowych przygotowaniach ogranicza cię tylko własna wyobraźnia.

Możesz wykorzystywać tutaj skarpetki, drewniane sztućce kuchenne, rękawiczki czy skrawki materiałów. Fajnym pomysłem na zwieńczenie wspólnej pracy jest przygotowanie przedstawienia dla najbliższej rodziny. Maluch na pewno ucieszy się, jeśli przedstawienie z zainteresowaniem obejrzy tata po powrocie z pracy. W ten sposób możesz także przygotowywać dziecko na ważne wydarzenia w życiu, na przykład wizytę w prawdziwym teatrze.