antalya

startuje od 2012 roku
Czy gry i zabawy dla dzieci są ważne?

W dzisiejszych czasach telewizor i komputer często określane są mianem „niani” dla dzieci. Niestety, coraz rzadziej nas to dziwi, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że wielu rodziców ma niewiele czasu dla swoich pociech.

Jednak nawet w tym codziennym pośpiechu, nie powinniśmy zapominać, że gry i zabawy dla dzieci są bardzo ważne. Przede wszystkim każda forma spędzania wolnego czasu, która różni się od przesiadywania przed komputerem czy telewizorem, w pewnym stopniu może pozytywnie wpływać na rozwój dziecka.

Ważne jest to, że kształtują u dziecka nawyk spędzania czasu w sposób kreatywny i pomysłowy, a także aktywny. Bawiąc się z dzieckiem, wykształcamy w nim dodatkowo umiejętność samodzielnego zagospodarowania sobie czasu.

Należy również pamiętać, że zabawa jest naturalnym elementem rozwoju i w żadnym przypadku nie należy z niej rezygnować na rzecz działań, które wydają nam się bardziej efektywne w rozwoju dziecka. Ogromne znaczenie ma również to, w jaki sposób będziemy spędzać czas z dzieckiem.

Wybierając gry i zabawy w przemyślany sposób, możemy też rozwijać poszczególne umiejętności malucha. Gry mogą wpływać nie tylko na poznawanie liter, cyferek czy kolorów, ale również rozwijać umiejętności społeczne, takie jak zabawa w szerszym gronie czy zdolność przegrywania.

www.wojciecholejniczak.pl