antalya

startuje od 2012 roku
Czy dziecko może grać w karty?

W świecie dorosłych gry karciane często kojarzone są z hazardem oraz rozrywką, z której sami chętnie korzystamy. Nic dziwnego, jeśli wziąć pod uwagę fakt, że wiele tego rodzaju gier ma skomplikowane zasady, wymagające od ich uczestników logicznego myślenia. Tymczasem okazuje się, że także w zabawie z dzieckiem nie trzeba rezygnować z wykorzystywania kart.

Chyba każdy z nas zna popularną „wojnę”, w której gracze wykładają na stół losowo wybrane karty z zakrytego stosiku. To świetna gra na początek swojej podróży z kartami. Nie wymaga zbyt wiele logicznego myślenia, ale pozwala poznać lepiej karty, nauczyć się je rozpoznawać i przypisywać im odpowiednie wartości.

Poszukując karcianych gier dla dzieci, miejmy też na uwadze te specjalnie dla nich przygotowane, jak na przykład „Czarny Piotruś”. Zanim dziecko zacznie grać, dobrze jest zaoferować mu trochę czasu na oswojenie się z kartami. Dziecko z dobrze rozwiniętymi umiejętnościami motorycznymi z pewnością chętnie weźmie udział we wspólnym stawianiu karcianych domków.

Możesz uczyć je tasować, mieszać i układać karty. Pamiętaj jednak, że karty, które mają dla ciebie spore znaczenie, mogą się tutaj nie sprawdzić. Zainwestuj raczej w takie z obrazkami dla dzieci lub zwykłe, ale niezbyt drogie.

Musisz liczyć się z tym, że dziecięce łapki szybko mogą je zniszczyć.