antalya

startuje od 2012 roku
Ciastolina – zabawa, która rozwija wyobraźnie

W dziecięcym świecie nie ma czasu na nudę. Dzieci, które zaczynają odczuwać tą negatywną emocję, w mig starają się jej zapobiec. Robią to na szereg różnych sposobów, jedne są dobre, inne mniej. Skupmy się jednak na tym, w jaki sposób zabić dziecięcy czas, ale z głową? Najważniejsze jest to, by zabawom towarzyszył wówczas rozwój wyobraźni. Dzięki temu jako rodzice możemy być pewni, że dziecku dana czynność nie tylko sprawia radość, ale jest także jednym z lepszych odpowiedników na nudę i każdą jej odmianę.

Dlaczego ciastolina jest lepsza od technologii? Ciastolina dla dzieci to forma zabawy, której nie da się zastąpić nawet najciekawszą bajką. Bowiem już sam jej dotyk sprawia, że w dziecku zaczyna budzić się chęć stworzenia czegoś nowego, unikalnego, jego. Ruchomy obraz w telewizorze, czy na smartfonie po prostu jest. Jedyne co można z nim robić to go oglądać. Można połączyć jednak te dwie aktywności i stworzyć prawdziwą bombę kreatywną.

Włączając dziecku program w którym tworzy się kolejne wizualizacje z ciastoliny i innych materiałów możemy być pewni, że dziecko ucieszy się z końcowych efektów swojej pracy, po skonfrontowaniu ich z telewizyjnym odpowiednikiem. Nie jest to jednak koniecznością, ponieważ dziś ciastolina to nie tylko materiał zamknięty w plastikowych kubeczkach. Sklepy zabawkowe oferują bardzo rozbudowane zestawy, podzielone na przeróżne kategorie. Ciastolina może stać się więc materiałem z którego plombuje się zęby zabawkowemu pacjentowi, ale także składnikiem ciasta, które wyrabia się w różnych foremkach. Ciastolina nie zna dziś ograniczeń.

Dlatego uważana jest za formę zabawy, która w świetny sposób pobudza i rozwija dziecięcą wyobraźnie. Jakie inne zalety przynosi korzystanie z tej formy zabawy?

  • Wspólna realizacja nawet najbardziej szalonych pomysłów w duecie dziecko – dziecko lub dziecko – rodzic może budować naprawdę zwarte więzi. Jest to zabawa skierowana nie tylko do najmłodszych, ale i starszych, bo trzeba sobie jasno powiedzieć…kto nie lubi pobrudzić się w ciastolinie? Sama masa jest bardzo przyjemna, a korzystanie z niej jest po prostu przyjemne!;
  • Ciastolina jest także świetnym zalążkiem, prowadzącym do pogłębiania zdolności manualnych dziecka. W istocie chodzi o wałkowanie, lepienie oraz ugniatanie tej szczególnej masy. Dziecko wyrabia sobie pewien nawyk, który może w przyszłości poskutkować sprawniejszym operowaniem flamastrami, kredkami, ołówkami i długopisami;
  • W końcu jest to zabawa, która pobudza kreatywność, w pozytywnym sensie mobilizuje do działania i wymyślania coraz to nowszych pomysłów.

.

https://foxyfamily.pl/produkty/kostka-manipulacyjna-drewniana/ www.spafactory.pl